Tento nápad som už dlho nosila v hlave. Ale až po vyše štyroch rokoch ako uzrela svetlo sveta Mimi original- moderná perinka prišla na svet jej mladšia sestra Mimi Flexi.

Ako vám zlepší život?

Hlavnú výhodu vidím v jej prispôsobivosti ( flexibilite/ prispôsobivosti) a praktičnosti. Na svoje maminky, ktoré si chcú byť isté, že sú to dobre investované peniažky, ktoré sa neminú účelu. Chcú mať proste istotu, že jej dieťatku sa bude v nej dobre spinka. Preto ju viete využívať ako zavinovačku s rúčkami vo vnútri alebo ako spací vak s rúčkami vonku. A hoci je tenšia ako klasické zavinovačky či perinky, na ktoré ste boli doteraz zvyknuté, tak vedzte, že vďaka precízne navrhnutému strihu sa v nej teplo vytvorí a neuniká, pretože kopíruje telíčko bábätka. Zohreje sa presne na tú teplotu ako bábätko potrebuje. A zbytočne sa neprehrieva a nepotí ako je to pri hrubých neohybných modeloch. A či sa Mimi Flexi páči bábätku? Pozrite TU

Ide o to, aby dieťatku bolo pohodlne a príjemne. Aby sme mu pomohli zmierniť prechod na náš veľký svet.

Nič na tomto svete nie je jednotvárne a nedá sa povedať, že použiteľné na všetkých… obzvlášť nie na bábätká. A preto som prišla s nápadom na otvory na rukách. Maminka sa vďaka nim môže rozhodnúť či bude mať dieťatko rúčky vo vnútri perinky alebo zaspí s rúčkami von…. a keď je spánok hlbší, môže vyskúšať rúčky opäť zavinúť.

Veľkosť 3-6mesiacov

Často sa stretávam s tým, že sa ma pýtate: “ A ako si dieťatko od zavinovania odvykne? “ Zasa je to veľmi individuálne. Zavinovanie má najväčšie opodstatnenie práve prvé tri mesiace. Po troch mesiacoch sa z hľadiska pediatrie a psycho-somatického vývinu dá povedať, že dieťa je už adaptované.

Aj Morrov reflex stále slabne a v mnohých prípadoch okolo 4.-5. mesiaca úplne vymizne. Preto aj čoraz menej sa dieťatko budí práve na trhavé pohyby ružičiek. No je to na maminke, aby si tieto veci odpozorovala. Keď si sama vyhodnotí, že je čas, naučiť dieťatko spávať bez zavinovačky, tak aj tu sa môže stať Mimi Flexi výborným pomocníkom. Ale určite tým, že bude zavinovať do 6mes dieťatku nejako neublíži. Dôležité je, aby sa striedali oddychové činnosti s aktívnymi, aby sa posilňovalo v čase bdenia chrbtové svalstvo napr. tým, že budete dávať dieťatko na bruško, aby samo dvíhalo hlavičku či sa načahovalo za hračkou. Potom v čase odpočinku je preň zavinovanie opäť príjemnou zmenou.

Mimi Flexi v iných ohľadoch zostáva nezmenená. Opäť je súčasťou chrbtovej výstuže pamäťová pena, ktorá slúži na lepšie uchopenie novorodenca či obojsmerný zips, ktorý oceníte v čase letných horúčav. Nožičky sa môžu vetrať a rúčky zostanú naďalej pekne zavinuté.

Toto si pozrite!!

Pripravila som pre vás veľmi autenticé kratučké VIDEO, kde tiež uvidíte ako sa dieťatko v okamihu ako mu dáte ručičky do perinky upokojí…

Potrebujete lepší dôkaz spokojnosti ako úsmev bábätka?

Áno,áno…sme mamy, ktoré robíme zo svojho dieťaťa kuklu, aby sme sa ráno budili ako motýľe. Pretože keď je mama motýľ, lieta celá rodina.“

S prianím pekného dňa,

Miška Kalaninová

Ostaňme v kontakte
Staňte sa súčasťou naších fanúšikov! Sledujte nás na sociálnych sieťach.
Preferujete info v podobe mailu? Informácie o produktových novinkách a akciách môžeme zasielať priamo na Váš mail.
Zdieľať článok

Najnovšie na našom blogu