Môžem si ísť v lete zaplávať do klasického bazéna alebo radšej uprednostniť jazero či more? Poraďme si teda navzájom.

V prvom rade si plávanie odkonzultujte so svojím lekárom, hlavne vo vyšších štádiách tehotenstva. Ak je vaše tehotenstvo v poriadku a lekár nevidí žiadne riziko, práve plávanie je pre tehotnú ideálny šport. Problémov však býva hygiena vody.

Vo všeobecnosti sa neodporúča, ak máte sklon k častým infekciám genitálií a močových ciest. Ak vás tieto problémy netrápia a boli ste zvyknutá plávať aj pred graviditou, pokojne v tom pokračujte – nie však sama.

Vždy majte pri sebe niekoho, kto vás bude sprevádzať.

Plávanie v jazerách sa -tak trochu mylne – považuje za zdravšie, pretože v chladnejšej vode sa až tak nemnožia rôzne mikroorganizmy ako vo vyhriatych bazénoch či termálnych kúpaliskách – neznamená to však, že by bola táto voda úplne bez závad.

Tieto vody totiž nie sú kontrolované hygienikmi, a tak nikdy nevieme, či nie sú nijako znečistené. Problém môže byť aj samotná nízka teplota vôd, ktorá na citlivejšie osoby, môže pôsobiť nepriaznivo. -napr. u tehotných žien môže vyvolať kŕče. Za vhodnejšie sa považujú skôr kúpaliská a kryté bazény. Vyberajte tie, kde je menej ľudí a kde sa dbá na dodržiavanie hygienických noriem.

More je však výbornou alternatívou, samozrejme pokiaľ dlhšie cestovanie pre vás nepredstavuje riziko. Nedá sa povedať vo všeobecnosti, čo je najlepšie. Všetko záleží od vášho momentálneho zdravotného stavu i psychického nastavenia.

Prežite krásne leto, presne také, ako vyhovuje vám. Vám samotným a jedinečným!

S prianím pekného dňa, Miška

PS: Stravovať sa v zahraničí v reštauráciách?

Ostaňme v kontakte
Staňte sa súčasťou naších fanúšikov! Sledujte nás na sociálnych sieťach.
Preferujete info v podobe mailu? Informácie o produktových novinkách a akciách môžeme zasielať priamo na Váš mail.
Zdieľať článok

Najnovšie na našom blogu