Materiály

Aké materiály používame?

Uvedomujeme si veľkú zodpovednosť, ktorú nám prejavujete. V kvalite pri výbere materiálov sme nekompromisní. Pre citlivú detskú pokožku potrebujete len to najlepšie.  Preto výber tých najkvalitnejších látok je pre nás na prvom mieste. Spolupracujeme len s dodávateľmi, u ktorých máme záruku, že všetky látky prešli náročným testovaním a sú v zhode a vhodné pre deti do 3rokov. Takýto certifikát má označenie Oeko-Tex Standard 100.

OEKO-TEX® STANDARD 100 sa zameriava na testovanie prítomnosti škodlivých látok ako sú formaldehyd, ťažké kovy, pesticídy, pentachlorfenol a podobne. Spotrebiteľ si môže byť istý, že výrobok nie je nebezpečný pre zdravie. To sa týka nielen látky samotnej, ale aj použitých nití, zipsu, gombíkov a podobne.

Na kvalitné látky si dávame tlačiť vzory. 

Tu sme tiež oslovili tých najlepších.

Najväčšie zasúpenie má dodávateľ, ktorý tlačí s použitím pigmentových atramentov certifikovaných Oeko-tex.

Pigmentová tlač je ekologické riešenie a šetrí vodu. V dôsledku chemickej reakcie medzi materiálom a farbou je pigment trvalo pripevnený k tkanine. Materiál sa zohrieva pri teplote 150-160 stupňov a prebytočná voda sa odparí v sušičke.

Počas výrobného procesu nevzniká žiadny ekologicky škodlivý odpad.

V našej ponuke nájdete aj výroky, ktoré sme ušili s látky s certifikátom GOTS (GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD) LICENSE NUMBER 1089044

GOTS, teda Global Organic Textile Standard, je označenie pre celosvetovo uznávaný certifikát pre textílie vyrobené z organických vláken — organickej bavlny alebo organickej vlny. Certifikát spotrebiteľovi potvrdzuje, že na dodávateľskom reťazci boli splnené najvyššie štandardy ekologických a sociálnych kritérií. Týka sa to celej produkcie látky — od pestovania a zberu úrody cez spôsob spracovania až po samotnú distribúciu. Na dodržiavanie týchto štandardov dohliada nezávislý orgán.

GOTS ZARUČUJE

Aj keď zoznam nižšie sa zdá byť samozrejmosťou pri výrobe akejkoľvek látky alebo produktu, v praxi to tak nie je; a hlavne ak hovoríme o lacných tkaninách z konvenčnej bavlny, z ktorej šijú reťazce s rýchlou módou. Práve GOTS označuje látky, pri ktorých sa kladie veľký dôraz na to, aby boli splnené pravidlá týkajúce sa ekologického i etického hľadiska.