Chránený dizajn

Spoznajte príbeh dizajnu perinky MiMi originál

Náročný začiatok príbehu

Som mama ako mnohé z vás – nie dokonalá nie neomylná. No ani diplom z Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce či 9rokov štúdií psychológie na strednej aj vysokej škole ma dostatočne nepripravili na rolu mamy. Mala som náročné bábätko, ktoré málo spinkalo a často sa budilo.  Študovala som zahraničných autorov či nové postupy pediatrov, pretože som verila, že určite existuje spôsob ako mať pokojné a dobré dieťatko.

Pomohla rada mojej babičky

Bol to zlom v mojom úsilí. Pomohla rada mojej babičky, ktorá mi povedala o účinnosti zavinovania, ktoré vychádza z overenej tradície.  A fungovalo to! Skúšanie a testovanie prvých prototypov modernej perinky Mimi trvalo takmer 4roky, než som s ňou prišla na trh. Stále som mala pocit, že je čo vylepšovať. Kamarátky mamičky boli nápomocné a ich kritika i pochvala ma viedla k zlepšovaniu.

Prišla som s nápadom na upokojujúcu modernú perinku MIMI original. Spojila som tesnejšie zavinovanie s klasickou perinkou a dodala nový dizajn. Prioritou bola praktičnosť pre mamičky, ľahká manipulácia, kvalitné moderné látky, ktoré spĺňajú náročné požiadavky OEKO-Tex Standard 100. V perinke Mimi spinká dieťatko skutočne ako v bavlnke.

Zrodil sa unikát

Dňa 04.07. 2016 získala perinka Mimi zápis chránený DIZAJN v EÚ zverejnený pod číslom No 003269000-0001 Úradom Európskej únie pre duševné vlastníctvo OSVEČENIE O ZÁPISE DO REGISTRA.

Jún 2016 ZÁPIS DIZAJNU v Slovenskej republike

Perinka Mimi je vyrobená  na Slovensku a unikátna v celej Európskej Únii. Vznikla, aby pomohla všetkým starostlivým rodičom.

Vytvorená s láskou a nehou k deťom….

Súčasnosť

S malou dušičkou sme v júni 2016 navštívili prvú výstavu Slovenských výrobcov v Nitre. Potom nasledovali výstavy dizajnových výrobcov Sashe, kde som mala možnosť sa s vami mamičky, stretnúť osobne. Dodali ste mi odvahu, silu a neskutočnú dávku energie, pretože ste mi ďakovali za to, že perinka Mimi pomohla celej rodine…s veľkou pokorou v srdci som si uvedomila, že to čo robím naozaj dáva zmysel….

Každý jeden kúsok je vyrobený s láskou a nehou. Pri balení myslím na to, aby vám perinka pomohla, aby pomohla celej rodinke vychutnať si najkrajšie chvíle s vaším bábätkom.