Chránený dizajn

Spoznajte príbeh MiMi originál

Náročný začiatok príbehu

Volám sa Miška a som mama ako mnohé z vás – nie dokonalá nie neomylná. No ani diplom z Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce či 9rokov štúdií psychológie na strednej aj vysokej škole ma dostatočne nepripravili na rolu mamy. Mala som náročné bábätko, ktoré málo spinkalo a často sa budilo. Začarovaný kruh, prebdených nocí, únavy a nervozity nenechal na seba dlho čakať. Bábätko, ktoré málo spalo ovplyvnilo chod celej rodiny. Nedalo mi to… Hľadala som v dostupnej literatúre, študovala  zahraničných autorov či nové postupy pediatrov, pretože som verila, že určite existuje spôsob ako mať pokojné a dobré dieťatko. Veď nie som predsa jediná na svete, ktorej sa často budí dieťa…

Pomohla rada mojej babičky

Bol to zlom v mojom úsilí. Pomohla rada mojej babičky, ktorá mi povedala o účinnosti zavinovania, ktoré vychádza z overenej tradície. Ženy – matky, od pradávna upokojovali svoje detičky zavinovaním. V priebehu času sa menil len spôsob a materiály.  Ale fungovalo to! Vsadila som na tesnejšie ale jemné „soft swadlle“ zavinutie. Materiály museli byť pružné a prírodné aby pokožka dýchala a nič netlačilo na ramienkach. Skúšanie a testovanie prvých prototypov modernej perinky Mimi trvalo takmer 4roky, než som s ňou prišla do predaja. Stále som mala pocit, že je čo vylepšovať. Posledný signál mi dala kamarátka Stanka: “ Už nič nevylepšuj, už to daj do povedomia mamičiek, lebo oni to potrebujú, každá mamka ocenní, keď sa v nocí vyspí…“ 

A mala veru pravdu!

Prišla som s nápadom na upokojujúcu modernú perinku MIMI original. Spojila som tesnejšie zavinovanie s klasickou perinkou a dodala nový dizajn. Prioritou bola praktičnosť pre mamičky, ľahká manipulácia, kvalitné moderné látky, ktoré spĺňajú náročné požiadavky OEKO-Tex Standard 100. V perinke Mimi spinká dieťatko skutočne ako v bavlnke.

Zrodil sa unikát

Dňa 04.07. 2016 získala perinka Mimi zápis chránený DIZAJN v EÚ zverejnený pod číslom No 003269000-0001 Úradom Európskej únie pre duševné vlastníctvo OSVEČENIE O ZÁPISE DO REGISTRA.

Jún 2016 ZÁPIS DIZAJNU v Slovenskej republike

Perinka Mimi je vyrobená  na Slovensku a unikátna v celej Európskej Únii. Vznikla, aby pomohla všetkým starostlivým rodičom.

Vznikla z lásky a s láskou. Vznikla pre všetkých starostlivých rodičov.

A roky plynuli a vás zákazníkov stále pribúda.

Súčasnosť

S malou dušičkou sme v júni 2016 navštívili prvú výstavu Slovenských výrobcov v Nitre. Potom nasledovali výstavy dizajnových výrobcov Sashe, kde som mala možnosť sa s vami mamičky, stretnúť osobne. Dodali ste mi odvahu, silu a neskutočnú dávku energie, pretože ste mi ďakovali za to, že perinka Mimi pomohla celej rodine…s veľkou pokorou v srdci som si uvedomila, že to čo robím naozaj dáva zmysel….

Prekvapil a zároveň potešil ma záujem médií. Nebola to však umelo vytvorená či platená reklama, ale reálne skúsenosti reálnych mamičiek, ktoré začali odporúčať MiMi perinku, a tak sa dostala do povedomia. Rozbehol sa kolotoč. Živé vysielanie v Teleráne (opakovane 2x za rok), živý vstup v Dámskom klube ( 3x) a tiež som prijala pozvanie do obľúbenej relácie Inkognito, kde hádali moju profesiu – VÝROBCA DETSKÝCH ZAVINOVAČIEK.

Viete akú som im dala nápovedu? 

“ Čím tesnejšie, tým lepšie“ 🙂

Bolo kopec zábavy, no pribúdajúci počet fanúšikov či čoraz viac kupujúcich so sebou priniesli aj obrovskú mieru zodpovednosti. Sme slovenská značka a chceme, aby ste vy, naši zákazníci, cítili, že vám dávame viac než len látkovú zavinovačku. Že za každým výrobkom je kus veľkého srdca. Za každou novou skúsenosťou, s ktorou sa so mnou podelíte je príbeh. My spolu píšeme príbeh značky Mimi original….

Odborné uznanie

Veľmi ma potešilo, keď mi sa začali ozývať lekárky , ktorým zavinovanie tiež dávalo zmysel. Mamičky dostali od niekoľkých vybraných slovenských pôrodníc možnosť priamo na novorodeneckom oddelení a oddelení šestonedelia vyskúšať si slovenskú modernú perinku Mimi original. V Bratislave k pôrodnici Ružinov pribudli Kramáre ( od 2.7.2020). Novorodenecké oddelenie na Kramároch v plnej miere podporuje zavinovanie. Týmto spôsobom patrí moje obrovské poďakovanie pani primárke MUDr. Silvii Mikulajovej a zástupkyni primárky MUDr. Janke Káčerikovej, ktoré neúnavne so mnou konzultujú prípady, či situácie, s ktorými sa na nás obraciate a my sa vám snažíme pomôcť a poradiť.

Treťou nemocnicou bolo novorodenecké oddelenie v Skalickej nemocnici ( Agel hospital). V roku 2021 sme pripravili krásny spoločný projekt. Vyhoveli sme  požiadavke a pripravili nádherný model Skalickej MiMi. Spojili sme tradície s modernými materiálmi. Teraz majú mamičky zo záhoria možnosť vyskúšať si modernú perinku Mimi original priamo po pôrode na oddelení šestonedelia. S celým nápadom prišla zástupkyňa primátorky mesta Skalica, PhDr. Veronika Buc PhD, ktorá mala so zavinovaním veľmi dobré skúsenosti, a tak odporučila MiMi perinky priamo na novorodenecké oddelenie. Veľké poďakovenie patrí pani primárke neonatologie MUDr. Erike Vavríkovej a tiež laktačnej poradkyni a zároveň hlavnej sestre pani Srholcovej.

V roku 2022 sme spolu Zuzankou Guzmickou, certifikovanou spánkovou poradkyňou www.lepsispanokbabatiek.sk pripravili krásny projekt pre novorodenecké oddelenie v Banskej Bystrici. Zuzka je veľkou zástankyňou a podporovateľkou zavinovania a vďaka tejto spolupráci si aj ja, neustále rozširujem poznatky o spánku bábätiek. Veď človek sa učí celý život…

Verím, že v ďalších rokoch budú pribúdať ďalšie zaujímavé spolupráce a ja budem nesmierne vďačná za každú novú výzvu, ktorú mi život prinesie.

S úctou, 

CEO MiMi original, 

Mgr. Michaela Kalaninová