Fusak na zimu – ako vybrať ten správny?

Nejedna mamička sa trápi ako vybrať ten správny fusak na zimu. Ponuka je široká, tak si poďme povedať, na čo si dať pozor pri výbere spoľahlivého zimného fusaku.

Doteraz sme boli zvyknuté, že krásne veci sme našli u zahraničných výrobcov avšak teraz netradičné a zaujímavé vzory fusakov s vysokou kvalitou nájdete aj u slovenských výrobcov, ktorí si dávajú záležať na každom detaile. určite vám vyjdu v ústrety, keď budete potrebovať niečo upraviť na mieru alebo ľahko odkonzultujte špecifikáciu konkrétne pre váš kočík.

Ako správne vybrať fusak podľa veľkosti?

Ak chcete aby vám v kočíku na zimných prechádzkach fusak pekne sedel a zároveň bol pohodlný pre vaše dieťatko, zvoľte veľkosť podľa dĺžky kočíka. Osvedčilo sa rozdelenie podľa hoho či vozíte počas zimy svoje dieťatko v hlbokom kočíku alebo v športovom. Preto odporúčame vybrať fusak do hlbokého kočíka ( cca od narodenia do 6-7mesiacov veku dieťaťa) alebo fusak do športového kočíka ( približne od 7mes.do cca 3rokov).

Z akých materiálov má byť kvalitný fusak?

Fusak musí byť nielen krásny ale musí byť pre mamičku hlavne praktický a spĺňať náročné kvalitatívne požiadavky. Ako sa vraví, na zimných veciach sa neoplatí šetriť, pretože zima a mráz vám to dvojnásobne spočíta. Dobrý fusak by mal byť aspoň trojvrstvový. Z vonkajšej strany je podstatné, aby bol nepremokavý. Strednú vrstvu by malo tvoriť netkané vlákno, ktorého účelom je izolačná funkcia. Nie je dobré zasa ak by bol až príliš hrubý , pretože v týchto moderných kočíkoch bude pôsobiť „neskladne“. Moderné termo materiály sú natoľko hrejivé, že nemusia byť zbytočne hrubé, a predsa skvelo izolujú teplo. Je to niečo podobné ako pri technických zimných budnách a overaloch.

Osobitnú pozornosť venujte vnútornej vrstve, ktorá prichádza do kontaktu s pokožkou dieťaťa. Väčšina fusakov má výplň, ktorá síce teplo pôsobí, avšak je to 100% polyester. Našťastie sú už na trhu moderné tkaniny s vysokým podielom prírodnej bavlny, ktoré sú jemné k citlivej pokožke a pritom krásne hrejivé. Spoznáte ich podľa toho, že krásne voňajú za prírodnou bavlnou. Ovčie rúna majú tiež svoje opodstatnenie, ale uistite sa, že vaše dieťa či vy nemáte alergiu na tento materiál.

Dôraz na praktičnosť:

Praktické jednoduché používanie pre každého rodiča je základ. Niekedy potrebujete jednou rokou vložiť fusak do kočíka , odzipsovať ho a vložiť doňho dieťa. Na trhu sú modely so zipsom uprostred, a potom so zipsami po bokoch. Nám sa osvedčili práve dva zipsy, vďaka čomu viete fusak roztvoriť na maximum alebo dokonca oddeliť úplne vrchnú časť. Je to praktické najmä keď začínajú lúče prvých teplých dní v marci (dieťatko zostane sedieť/ ležať len na spodnej / chrbtovej časti, kde je rúno. Výbornou vecou je, ak je fusak v spodnej časti nepremokavý a dá sa utierať – myslite na to, že v športovej časti máte už chodiace dieťa (cca od 1roka) , ktoré bude mať zamočené či zašpinené topánočky. Samozrejmosťou a neodmysliteľným štandardom by mali byť otvory na bezpečnostné popruhy.

Kožušinka áno či nie?

Kožušinka je dororačnou a imidžovou záležitosťou. Pravdou však je, že proti vetru pekne schová hlavičku dieťaťa rovnako ako uťahovacia kapucnička na leme fusaku. Z praktického hľadiska je však dobré, ak sa dá kožušinka z fusaku odopnúť, aby sa pri praní nepoškodila. Veľkú obľubu majú súčasné kvalitné umelé kožušiny, ktoré vyzerajú nádhere, a pritom nemuselo zomrieť žiadne zvieratko kôli módnemu priemyslu.

Rukávnik – doplnok pre mamičky

Veľkej obľube sa tešia fusakové rukávniky. Výborná vec pre mamičky. Hlavne tie s citlivou pokožkou či alergiou na chlad. Niekedy dá totiž taká mrazivá prechádzka poriadne pokožke zabrať. Výborne vyzerá ak je rukávnik zladený spolu s fusakom. Vytvorí to nielen krásny upravený vzhľad aj sú aj veľmi praktické a užitočné. V ponuke rôznych výrobcov nájdete jednodielne rukavice alebo praktické jednodielne, ktoré si za pomoci cvokov upevníte na kočík.

Aké vzory sú teraz populárne?

V minulosti mali naše mamy na výber – modrý či červený. Dnes je vďaka bohu farebná škála niekoľkonásobne rozmanitejšia. Kým do roku 2018 prevažovali jednofarebné, rok 2019 priniesol zlom a na trhu sa objavili nádherné vzory s rôznymi motívmi. Medzi najobľúbenejšie patria vzory kvetov, zvieratiek či mimoriadne populárne boli aj ľudové vzory. Výrobcovia nám ukázali nádherné látky, pri ktorých ste mali pocit, že si fakt neviete vybrať.

Novým trendom 2020/ 2021 budú detské motívy zvieratiek a rozprávkových postavičiek. Výber je široký, myslím si, že dnešné mamičky si majú naozaj z čoho vyberať!!

Ostaňme v kontakte
Staňte sa súčasťou naších fanúšikov! Sledujte nás na sociálnych sieťach.
Preferujete info v podobe mailu? Informácie o produktových novinkách a akciách môžeme zasielať priamo na Váš mail.
Zdieľať článok

Najnovšie na našom blogu