Svet potrebuje viac manželiek!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
zabavne-o-rodine-manželka

Tieto úprimné a výstižné slová od neznámej českej autorky ma naozaj dostali. Prišla som na to, čo som v podstate už dávno vedela. POTREBUJEM MANŽELKU! Aby ste ma správne pochopili, prečítajte si tento voľne preložený článok a ruku na srdce, ktorá z nás “normálnych” mám sa v ňom nájde.

Keby som mala manželku, bol by môj život úplne iný.

Keby som mala manželku, mohla by som ísť kedykoľvek na služobnú cestu a neriešiť či je dieťa zdravé a potrebuje ma, alebo kto sa postará o deti.

Mohla by som ráno kľudne spať, i keď sa ráno dieťa zobudí a chce cikať, papať či hrať sa. Pretože by som sa robila, že sa ma to proste netýka, veď mám na to manželku.

Keď by sme niekam cestovali, zbalila by som si svoje dve trička a nohavice a sadla by som si na gauč s výrazom človeka, ktorého trochu otravuje čakať, až tá manžela konečne tiež zbalí veci sebe aj deťom. Mohla by som sa hrozne diviť, na čo potrebuje toľko vecí, keď cestujeme len na víkend. A potom by som sa strašne divila, že nemáme so sebou pre dieťa aj tretie náhradné pyžamko, keď tie dve sú už špinavé.

 

Keby som mala manželku, nemusela by som poznať meno zubára nášho syna. Netušila by som, kde má poisťovňu. Nemusela by som si pamätať ani to, kedy má sviatok moja mama, svokra, veď mám na to svoju manželku.

Keby som mala manželku, nemusela by so pamätať, akú veľkosť oblečenia potrebuje naše dieťa. Ale rozhodne by som si bola istá, že žiadne ďalšie kupovať rozhodne nemusíme.

 

Manželka by mohla kľudne aj niekde pracovať. Ale skôr tak vo svojom voľnom čase, keď dieťa spí. Nemalo by to ale rozhodne zasahovať do času, keď potrebujem pracovať ja.

Lenže problém vidím v tom, že  ja by som chcela manželku, ktorá nebude uštvaná z každodenných povinností, ktoré nikto neocení. Chcela by som vedľa seba schopnú dobre zarábajúcu podnikateľku so zmyslom pre rodinu, s výzorom modelky, ktorá ma bude každý deň doma čakať upravená, navoňaná s teplou večerou, ktorú mi bude servírovať v čiernych minišatách. Výborné by bolo, keby si vlastne každý deň uvedomila, čo všetko pre ňu a deti robím!

No a takáto manželka, by sa nám hodila asi všetkým. A najviac manželkám. 🙂

Takže myšlienka do nového týždňa: “Svet potrebuje viac manželiek!”

 

 

ZDROJ: voľný preklad od neznámej českej autorky

 

Mimi-original

Mimi-original

Nechajte nám komentár