Veľkosť nikdy nepoceňujte. V prvom rade pamätajte na to, že aby bolo zavinovanie naozaj účinné, zavinočka musí byť obtiahnutá. Nebojte sa. Určite vaše bábätko tlačiť nebude, pretože obsahuje až 8% elastanu. Veď aj vy moderné maminky sa cítite príjemne v bavlnenom tričku, ktoré vám krásne prilieha na telo… ani necítite, že ho máte na sebe.

Je Mimi vhodná od narodenia?

Určite áno. Veď naša Mimi perinka sa už od roku 2017 používa na novoredeneckom oddelení v nemocnici Ružinov v Bratislave. Čím skôr začnete so zavinovaním, tým lepšie. Novorodencovi pomáha zavinovanie zvládnuť prechod na náš „veľký svet“, pomáha sa mu lepšie adaptovať a zmierniť prechod z maternice. A hoci si takmer 80% mamičiek myslí, že „moje dieťa bude veľké“, určite si zvoľte novorodeneckú veľkosť Mimi 0-3mesiace.

Reportáž v TV Markíza, TA3 – Novorodenecké oddelenie Ružinov

Aké sú rozmery Mimi perinky?

Mimi newborn: 0-3mesiace s celkovou dlžkou 70cm. Šúrka pri rukách je 35cm. Materiál 92% bavlna 8%elastan.

Mimi Baby: 3-6mesiacov s celkovou dlžkou 80cm. Šírka pri rukách je 38cm. Túto veľkosť odporúčame najskôr pri váhe 6kg!!! Táto informácia je nesmierne dôležitá, pretože ak to urýchlite a bude chcieť aj pre oveľa menšie dieťatko túto väčšiu, nesplní sa účel tesnejšieho zavinovania. Dieťatko bude do nej akoby vpadať a bude mať dostatok priestoru, aby z nej vybralo ručičky.

Kedy zavinovanie nefunguje?

No práve vtedy, keď je zavinovačka dieťaťu príliš voľná. Šermuje rúčkami a skôr akoby ho to malo upokojiť, začne byť z perinky nervózne. A to predsa nechceme. Je to ako s topánkami – ani tie nemôžete kúpiť dopredu o dve čísla väčšie, pretože v nich nebude dieťa vedieť chodiť a bude sa podkýňať… a nebude to o tom, že by nevedelo chodiť, ale pretože, že nemá správnu veľkosť obuvi.

Názorná video ukážka

Pripravila som vám krátke VIDEO , na ktorom uvidíte porovnanie obidvoch veľkostí Mimi perinky.

Kedy už Mimi perinka nie je vhodná?

Ako sme si písali vyššie, naozaj sú veľkosti dobre odskúšané a sedia na dané vekové obdobie či na váhu dieťaťa. Ak má vaše dieťatko už viac než cca 8,5kg alebo vek nad 6mesiacov, perinka Mimi už nie je vhodná. Odporúčame použiť Mimi Spací vak. O ňom sa dočítate viac v tomto ČLÁNKU.

Ostaňme v kontakte
Staňte sa súčasťou naších fanúšikov! Sledujte nás na sociálnych sieťach.
Preferujete info v podobe mailu? Informácie o produktových novinkách a akciách môžeme zasielať priamo na Váš mail.
Zdieľať článok

Najnovšie na našom blogu