Magický spací vak Mimi alebo návod ako zlepšiť detský spánok

spaci-vak-mimi

Čo by ste povedali na to, že poznáme spôsob ako predĺžiť detský spánok. A nielen to, ale aj zlepšiť jeho kvalitu. A nejde pri tom o žiadnu prevratnú novinku, len sme oprášili a zdokonalili to, čo naše staré ba dokonca prastaré matere poznali už dávno.

Tiež patríte k rodičom, ktorí sa po celom namáhavom dni tešia ako si večer oddýchnu a vyložia nohy? Každá chvíľka pre seba, keď dieťatko spí znamená spásu pre každú starostlivú mamu čo ocka. No nie každé bábätko má dobrý spánok. Niekedy stačí chvíľka a je opäť hore. Časté nočné budenie pozná tiež nejedna mama.

Čo pomohlo?

Skúste to so zavinovaním! Toto je overený spôsob upokojovania nekľudných bábätiek. Ale o tom, ako zavinovať bábätká a ako im to pomáha sme písali už v predošlom článku, kde sme ukázali ako môže byť perinka nápomocná a ako sa dá utíšiť plačúce bábätko za 7sekund (vid. Markíza teleráno).

Ale čo s bábätkami od pol roka a viac?

Najväčší význam má zavinovanie hlavne prvé tri mesiace. No tie mamičky, čo to vyskúšali, zistili ako zavinovanie pomáha predĺžiť spánok. Presne tie bábätká, ktoré si zavinovanie obľúbili sme vymysleli špeciálny magický spací vak Mimi pre väčšie detičky (vek 6-18mesiacov). „V tomto veku sa už bábätká nezavinujú do perinky, ale keďže je pre nich teplé prostredie v užšom priestore tiež mimoriadne príjemné, cítia sa bezpečne, odporúčala by som pokračovať v spacích vakoch. Z ich sa bábätko neodkope, sú zateplené a nahrádzajú neforemný paplón.“ Odporúča Miška Kalaninová.
Dôraz treba klásť na to, aby spacie vak neboli príliš teplé, pretože prehrievanie bábätkám škodí (syndróm SIDS). Tak isto si vyberajte prírodné materiály z bavlny. Sú aj také, kde má mamička možnosť si vybrať, či chce, aby malo dieťatko rúčky zavinuté pri telíčku, alebo mu je príjemnejšie, keď ich má voľne von z vaku.

 

spaci-vak-mimi-pre-deti
Magický spací vak pre deti na spanie Mimi sleep bag

 

spaci-vak-mimi-lady
Spací vak s krídelkami zavinuje dieťa počas spánku – odopínateľné „krídelká“

 

spaci-vak-na spanie-pre-deti-s-folklornou-stuhou

 

spaci-vak-s-folklornou-stuhou

 

spaci-vak-na -zavinovanie
Magický spací vak na zavinovanie – rúčky von alebo ich zavinieme dnu?

 

sleep-bag-mimi-gentleman
Magický spací vak Mimi gentleman

 

V čom je iný ako bežné spacie vaky?

Spací vak Mimi je výnimočný v tom, že si mamička môže vybrať, či bude mať dieťatko zavinuté rúčky pri tele alebo ostanú voľné. Spací vak Mimi je zateplený (vatelínom). Ale nie na hrudníčku – ten ostáva prikrytý vzdušnou dvojvrstvovou bavlnkou, aby sa bábätku dobre dýchalo a neprehrievalo sa. Certifikované tkaniny ako pri perinkách Mimi sú samozrejmosťou (92% bavlna 8% elastan)

Dve prevedenia: Lady & Gentelman

Vek 6-18mesiacov

Trik na záver

A máme pre vás aj špeciálny trik:
Vyberte si plienočku so vzorom a pri dojčení si ju priložte na druhý prsník. Plienočka nasaje vôňou mamičky a mliečka. Keď vám bábätko po dojčení zaspí, priložte mu plienočku k hlave. Bude tak cítiť mamičkinu vôňu, jej blízkosť, čo má veľký vplyv na zlepšenie spánku a celkovú psychickú pohodu.

Ostaňme v kontakte
Staňte sa súčasťou naších fanúšikov! Sledujte nás na sociálnych sieťach.
Preferujete info v podobe mailu? Informácie o produktových novinkách a akciách môžeme zasielať priamo na Váš mail.
Zdieľať článok

Najnovšie na našom blogu